Magazín

 
 
 
0948 250706

0948 250 706  

info@sportstreet.sk

 
 
 
 

Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.

V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.

Celý článok...
 

Ako na okuliare II.

Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.

Celý článok...
 

Ako na lyžiarske okuliare I.

Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.

Celý článok...
 

Ako na lyžiarske prilby II.

Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.

Celý článok...
 

Ako na lyžiarske prilby I.

Asi sa všetci zhodneme. že prilba je obmedzujúca, otravná a všeobecne vadí pri akomkoľvek športe. Na čom sa znovu zhodneme je, že niektoré šport sa už bez prilby robiť nedajú. Lyžovanie je určite jeden z nich. Technológie pokročili, rýchlosť sa zvýšila a s ňou aj pády a kolízie. Čo si na prilbách všímať, aby ste si ju ani nevšimli sa dočítate v našom článkovom seriály.

Celý článok...
 

HISTÓRIA ASICS

Celý článok...
 

História Petzl

 

 

 

Petzl vyvíja produkty a poskytuje riešenia, ktoré umožňujú športovým nadšencom
a odborníkom prístup k niektorým z najneprístupnejších miest, denne i v noci.

Celý článok...
 

HISTÓRIA ZNAČKY SALEWA

 

 

 

Príbeh SALEWA SA (Sattler / Saddler) LE (Leder / Leather) WA Waren / Wares)

začal 8. júla 1935, keď Josef Liebhart, založil firmu na výrobu kožených a textilných

výrobkov,prvé ruksaky s konštrukciou z oceľových trubiek a lyžiarske palice z liesky.

Celý článok...
 

Tommy Hilfiger

Americký módny návrhár Tommy Hilfiger vytvoril značku oblečenia, ktorá bola v deväťdesiatych rokoch mimoriadne obľúbená u všetkých spoločenských vrstiev.

Celý článok...
 

HISTÓRIA UVEX

Celý článok...
 

KARI TRAA - OD OLYMPIJSKEJ ŠAMPIÓNKY K ÚSPEŠNEJ ŠPORTOVEJ ZNAČKE

Kari Traa nie je len šampión vo freestyle / 3 olympijské medaily/, ale aj tvorcom najrýchlejšie rastúcej športovej značky v Európe.

Celý článok...
 

ŠPORTUJEME ! 6 užitočných rád ako na to!

            Mnohí z nás cítia, že by v tomto období radi zhodili nejaké to nadbytočné kilo.

                                                               Ako na to?

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - LUHTA

         

Vihtori Luhtanen sa rozhodol založiť vlastnú firmu v roku 1907. Jeho manželka navrhovala a šila, zatiaľ čo Vihtori bol zodpovedný za predaj. V roku 1910 Vihtori Luhtanen zamestnal dve krajčírky a to bol prvý krok na ceste k vytvoreniu vlastnej šijacej dielne.

 

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - ELAN

                                        

Elan - jeho príbeh začína v priebehu II.svetovej vojny, kedy dvanásť remeselníkov a inžinierov vyrobilo niekoľko sto párov odolných drevených lyží pre vojakov.

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - CAMPAGNOLO/CMP/

                                                

CMP je výsledkom príbehu, ktorý sa začal pred viac ako 50 rokmi a za všetkým je Mario Disegno a jeho synovia  Andrea, Mario, Antonio, Silvano a Giorgio. Príbeh rodiny, ktorej vášeň a nadšenie im umožnilo si udržať prácu, vybudovať  pevné základy a vytvoriť spoločnosť, ktorá je lídrom v oblasti textilu a odevov. Dnes F.lli Campagnolo Group je známa pre jeho veľkú tradíciu výroby, výskumu a technologických inovácií, kvalita ktorá sa spája s CMP, značka venovaná svetu Sportswear, a ktorá z neho robí leadera na trhu.

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK – COLUMBIA

Spoločnosť Columbia bola založená  v roku 1938 v Portlande. Firma sa ešte nezaoberala oblečením, ale - klobúkmi. Pre manželov Lamfromových, ktorí sa zaslúžili o zrod spoločnosti, to bol nový začiatok v slobode podnikania. Spoločnosť pomenovali Columbia Hat Company. 

      ​      

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK – SPYDER

Už 30 rokov sa spoločnosť Spyder zameriava na každý detail vo výrobe najkvalitnejšieho lyžiarskeho oblečenia, dáva dôraz na každú maličkosť, ktorá v konečnej fáze robí každú disciplínu, každého športovca, jedinečným. Spyder  sa vyznačuje  schopnosťou spojiť vysoko kvalitné a inovatívne materiály, módu a funkčnosť. Zároveň udržiava  lyžiara v teple, v suchu a v pohodlí.

               ​               ​               ​                              ​​

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - FISCHER

Josef Fischer senior založil svoju spoločnosť v roku 1924 v meste Ried. Začal vyrábať prvé vozíky na  sánkovanie. V zimnej sezóne 1924 - 1925 vyprodukoval vo svojej drevárni jedinečné, ručne vyrábané lyže. Ďalší rozvoj výroby a rozšírenie spoločnosti nenechali na seba dlho čakať. Fischer začal v roku 1936 sériovú výrobu lyží. V roku 1938 vyviezol 2000 párov lyží do Severnej Ameriky. Po vypuknutí vojny boli lyže vyrábané pre Wehrmacht.

                                                                                                                                                                             

Celý článok...
 

Led Lenser – baterka z garáže

Mnoho revolučných produktov prvýkrát uzrelo svetlo sveta v garáži. Taký bol aj prípad prvého Led Lensera. Bratia Harald a Rainer Opolka založili v roku 1993 firmu Zweibrüder Optoelectronics, ale začínali v garáži so starým Atari počítačom, sadou náradia, kresliacou podložkou a počiatočným kapitálom 1000 nemeckých mariek. So svojimi zábleskami  geniality a tvrdou prácou snívali svoj sen o veľkom úspechu. 

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - ATOMIC

Autori lyžiarskeho vybavenia Atomic sú rakúskeho pôvodu. Výrobky tejto značky sú považované za jedny z najlepších a najviac inovatívnych na svete. Niet divu, že v tíme Atomic sú športovci, ktorí svoje najvyššie ambície premenili vo víťazstvá. Kto sa len trochu zaujíma o biely šport, mená ako Thomas Morgenstern, Hermann Maier, Marcel Hirscher (na fotografii) či Markus Larsson mu nie sú neznáme. A spája ich – ATOMIC!

Celý článok...
 

Ako si vybrať správnu dĺžku lyží

Vybrať optimálnu dĺžku lyží nie je v tejto dobe vôbec ľahké. Pri výbere treba brať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov, podľa ktorých by ste si mali vedieť vybrať správnu dĺžku lyží. Hlavnou úlohou pri výbere zohráva štýl jazdy, znalosť techniky, výška a hmotnosť lyžiara .

Celý článok...
 

Ako si správne vybrať lyžiarske palice

V ponuke je veľký výber lyžiarskych palíc, ktoré sa medzi sebou odlišujú hlavne materiálom, gripom a krúžkom. Ale hlavným kritériom pre výber lyžiarskych palíc je ich dĺžka. Aj keď ste „len“ rekreačný lyžiar, keď si vyberiete vhodnú dĺžku, môžete si kúpiť aj drahšie palice. A ako na to?

Celý článok...
 

Ako si správne vybrať lyžiarky

Správne vybratá lyžiarska obuv je rovnako dôležitá ako správne vybraté lyže a je to jedna zo základných prvkov lyžiarskej výstroje. Pri výbere lyžiarok treba brať do úvahy hlavne tieto základné parametre: veľkosť, šírka a tvrdosť /flex index/.

Celý článok...
 

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - COLMAR

Špičková talianska značka športového oblečenia má viac ako 90-ročnú tradíciu. V roku 1923 založil Mario Colombo v talianskej Monze firmu  Manifattura Mario Colombo. A začal vyrábať – klobúky! Z prvých troch písmen jeho priezviska a mena vznikla značka COLMAR.      

                                                                 

     

 

Celý článok...
 

Získajte ZĽAVU 10 % - je to jednoduché

Sme zvedavý na Vašu skúsenosť s nami a nami predávanými produktami. Považujete sa za znalca športu a viete vyhodnotiť kvalitu výrobku? Ak áno, môžete sa podeliť o Vaše skúsenosti s našimi čitateľmi a získajte zľavu 5% na ďalší nákup. 

 

Celý článok...
 

Salomon Speedcross 4 - komfort pre vaše nohy

Celý článok...
 

Doprajte si komfort pri cvičení

Kompresné tričko s krátkym rukávom Under Armour AlterEGO. Táto séria tričiek od Under Armour má ultra-tesný strih, čo zaručuje výkonnú kompresiu a navyše extrémny komfort po celú dobu cvičenia. A to najpodstatnejšie je, že ťa premení presne na to, čím chceš byť.

Celý článok...
 

Salomon sa predviedol...

Salomon spojil svoju Freeski TV a Running TV a predstavil novú spoločnú platformu (http://tv.salomon.com), ktorú predvádza v tejto perfektnej upútavke...

Celý článok...
 

Štyri múdre rady pred kúpou turistických topánok


Aby sme sa vyhli nepríjemnostiam spojeným s kúpou nesprávnych topánok, je potrebné reálne sa pozrieť na to,  ako ich budeme používať väčšinu času. Ak som rekreačný turista a v zime je mojim vrcholom horského vyžitia živá panoráma na STV2, tak určite nepotrebujem VHTčka. 

 

Celý článok...
 

Nepodceňujte vhodné oblečenie

OBLIEKAJTE SA pri behu rozumne a predídete zbytočným problémom. Staré známe pravidlo o viacerých vrstvách síce platí, ale trochu sa zmenilo. Prvá vrstva oblečenia je termoprádlo...

Celý článok...
 

Ako si správne vybrať turistické topánky


Predstavme si ako stojíme na vrchole, priamo v cieli našej výpravy. Spokojne sa kocháme výhľadom, hryzkáme do chleba, ktorý má tu hore akúsi inú chuť. Niektorí z nás si možno aj vyzujú topánky, aby dali oddych unaveným nohám. No nič, trochu zavrieť oči, popočúvať ticho a poďme my radšej dole, schyľuje sa k búrke.

Celý článok...
 

S lyžiarkami do pece.

Celý článok...
 

Ako začať behať


 

Ako začať behať. Začať behať nie je žiadna veda. Najlepšie na tom je, že behať môžete  zadarmo a nič k tomu nepotrebujete. Obujte si hocijaké tenisky, oblečte sa primerane k  počasiu a choďte von. Čaká na vás príjemná cesta hľadania. Niekomu vyhovuje  behanie na ovále, iný zase uprednostní okruh okolo nejakého jazera, ďalší zase pôjdu  behať do prírody alebo do mesta medzi ľudí.

Celý článok...
 

Komfort a pružnosť - to je Adidas Energy Boost


Pravidelný bežecký tréning po asfaltovom povrchu predstavuje najväčšiu záťaž na rôzne časti ľudského tela. Výrobcovia bežeckej obuvi preto už pred časom prišli s penovými výplňami integrovanými priamo do podrážky topánok, aby čiastočne stlmili tvrdé nárazy nohy na asfalt a prispeli tým k nižšiemu opotrebovaniu kĺbov a kolien. 

Celý článok...
 

Ideálne do nečasu - Salomon Speedcross III


                                                 

Čím ďalej, tým viacej ľudí prechádza z okruhov a upravených ciest do voľného terénu. Ten však prináša mnoho variácií terénu a prekvapení hlavne v prechodných obdobiach. Ak hľadáte topánku, čo vie zvládnuť čľapkanicu, blato, nespevnený terén, sneh aj kameň, Salomon má niečo práve pre vás.

Celý článok...
 

(Ne)Obyčajná fľaša NALGENE


Myslím, že s fľaškami Nalgene, nech už v akejkoľvek podobe, sa na cestách necestách, v horách, alebo v telocvični stretol každý. Nedajú sa prehliadnuť, lebo svojim charakteristickým dizajnom výrazne vyčnievajú spomedzi všetkých ostatných fliaš.

Celý článok...
 

Membrána - nepriestrelná vesta?

Často krát sa u zákazníkov stretávame s nesprávnymi predstavami a očakávaniami od membránovej obuvy a odevov. Preto sa posnažíme v tomto článku priblížiť, čo to tá membrána je a ako funguje.

Celý článok...
 

Istiace pomôcky III. diel


EDELRID EDDY, poloautomatická istiaca a zlaňovacia pomôcka od nemeckej firmy EDELRID pre laná od 9,0 do 11,0mm. Často porovnávaná s GRI-GRI. Oproti GRI-GRI dvojke je o čosi väčšia a ťažšia. Váži 360g, čo nie je málo vo svete istiacich pomôcok. 

Celý článok...
 

Istiace pomôcky II. diel


Tu je miesto kedy opúšťame základné pomôcky a prejdeme k špeciálom od konkrétnych firiem. Cieľom recenzií nie je rozoberať nesprávne použitie pomôcok, ale skutočnosti, ktoré nastávajú pri správnom používaní podľa pokynov udaných výrobcom. 

Celý článok...
 

Istiace pomôcky I. diel


Na trhu sa nachádza nepreberné množstvo istiacich pomôcok. V troch dieloch sa pozrieme na možnosti, výhody a nevýhody najpoužívanejších pomôcok v našom regióne. Začnime so základným prehľadom.

Celý článok...
 

Stubai – Nur Berge im Kompf


Z firemného motta je hneď jasná filozofia spoločnosti. Stubai sa zameriava hlavne na výstroj do hôr. Ich produkty sú už po dlhé roky známe svojou trvácnosťou a spoľahlivosťou. Hlavne v našich stredoeurópskych končinách sú známe cepíny a mačky s výborným pomerom ceny a výkonu.

Celý článok...
 

Isostar


Podávanie športových výkonov si vyžaduje dôkladne dbať aj o pitný režim. Pre profesionálnych športovcov i amatérov, ktorí pri športovej činnosti siahajú ďaleko za hranice bežnej fyzickej aktivity, je určený rad izotonických iontových nápojov od značky Isostar.

Celý článok...
 

Ako si vybrať stan?

Kupujete stan prvýkrát? Prečítajte si najprv zopár našich praktických rád.

Celý článok...
 

Inline korčuľovanie – doplnok k bežeckému tréningu


Inline korčuľovanie – doplnok k bežeckému tréningu Či už trénujete na bežecké preteky, snažíte sa zvýšiť svoju kondíciu alebo fyzickú silu či len cvičíte na to, aby ste si vyformovali postavu, jednostranne zameraný tréning vás pravdepodobne rýchlo prestane baviť. Vhodným doplnkom k behaniu, ale i k iným športovým činnostiam je inline korčuľovanie. 

Celý článok...